0
0
Subtotal: تومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

مسترکلاس

مسترکلاس چیست

مسترکلاس یا مسترکلس اصطلاحی است که حتما این روزها خیلی از اون شنیده اید. از دوره های آموزشی هنری گرفته تا دوره های مرتبط با کسب و کار و اقتصاد و حتی آموزش های فنی در حوزه های مختلف، حالا کارگاه های آموزشی در فضاهای واقعی و مجازی از این نوع جدید آموزش و یادگیری پر شده است. اما این کلاس‌ها از کجا آمده است؟

مسترکلاس در واقع اصطلاحی است که پیشتر و در گذشته به کلاس آموزشی ای اطلاق میشد که عمدتا در حوزه موسیقی توسط متخصص این حوزه برای دانشجویان سطح بالا و مستعد برگزار میشد. جالب است که بدانید هدف اصلی این دوره‌ها آموزش قوانین و قواعد ابتدایی حوزه مد نظر نیست.

در واقع این دوره‌ها در برگیرنده توصیه هایی حرفه ای هستند که متخصص یا فردی سرشناس در حوزه ای خاص برای دانشجویان یا فعالان آن حوزه ارائه میدهد. در واقع ما در این دوره ها توسط اساتید صاحب نظر، با فوت کوزه‌گری رشته و حوزه ای که در حال یادگیری آن هستیم یا در آن مشغول فعالیت هستیم، آشنا می‌شویم.

مسترکلاس در دنیای مجازی

دوره های مسترکلاس اولین بار در سال 2015 توسط یک دانشجوی دانشگاه استنفورد آمریکا به نام دیوید راجیئر و تحت نام یانکا اینداستریز، پا به عرصه اینترنت گذاشتند. سایت masterclass ابتدا در سال 2015 با سه دوره آموزشی شروع به کار کرد. این دوره ها در سال 2017 به پانزده عدد رسیدند. در زمان نگارش این مقاله تعداد دوره های موجود در این وبسایت به بیش از 180 دوره در انواع حوزه ها از جمله رهبری کسب و کار، عکاسی، بازیگری، آشپزی، نویسندگی، موسیقی و غیره رسیده است.

دوره های آموزشی در وبسایت masterclass معمولا بین 2 تا 5 ساعت طول دارند و به ده تا بیست درس های 10 تا 20 دقیقه ای تقسیم می شوند. گرچه هرکدام از این دروس به موضوعات مختلفی می پردازند اما انسجام کلی در دوره حفظ شده و در انتها حس گذراندن واحدی درسی به بیننده القا می‌شود.

امروزه و با افزایش اقبال کاربران به این نوع دوره های آموزشی، وبسایت های دیگری نیز شروع به ساخت و تولید دوره های مسترکلاس در حوزه های مختلف کرده اند. از جمله این پایگاه های آموزشی میتوان به وبسایت آموزشی کورسرا، اسکیل شیر و دانشگاه های مختلف اشاره کرد.

خرید دوره های مسترکلاس

وبسایت masterclass دسترسی آنلاین به دوره های خود را با سه نوع اشتراک تک کاربره، دو کاربره و شش کاربره به شکل سالانه فراهم میکند. هزینه این اشتراک ها به شکل سالانه برای اشتراک تک کاربره 180 دلار، دو کاربره 240 دلار و شش کاربره 276 دلار است.

متاسفانه به دلیل عدم پشتیبانی کارت های اعتباری بین المللی در کشور ما و همچنین تحریم ها، ایرانی ها نمی توانند به شکل مستقیم به دوره های مسترکلاس دسترسی داشته باشند. همچنین این دوره‌ها با زیرنویس فارسی ارائه نمی شوند.

مسترکلاس چه دوره هایی ارائه میدهد؟

همانطور که پیش از این به آن اشاره شد، این سایت آموزشی دوره های مختلفی در موضوعات مختلف ارئه می دهد که می تواند جوابگوی طیف وسیعی از علاقه مندان به یادگیری باشد. وبسایت masterclass دوره های خود را ذیل یازده موضوع کلی دسته بندی میکند. این موضوعات شامل غذا، طراحی و استایل، هنر و سرگرمی، موسیقی، ورزش و بازی، نویسندگی، علم و فناوری، خانه و سبک زندگی، جامعه و حکومت و سلامتی می شود.

از جمله دوره های پرطرفدار و با اساتید سرشناس این مجموعه آموزشی می توان به دوره تفکر علمی و ارتباطات نیل دیگراس تایسون، آموزش شطرنج گری کاسپاروف، آموزش بازیگری ناتالی پورتمن، آشپزی همراه با گوردون رمزی، خلاقیت و رهبری با آنا وینتور و غیره اشاره کرد.

خرید دوره های مسترکلاس در ایران

در شرایطی که کاربران ایرانی امکان دسترسی به دوره های مسترکلاس را ندارند و همچنین هزینه بالای این دوره ها و عدم ارائه زیرنویس فارسی توسط وبسایت اصلی، کاربران و علاقمندان ایرانی می توانند از خدمات سایت های واسط استفاده کنند.

در همین راستا وبسایت آموزشی خبره شو به تهیه مجموعه ای ارزشمند از بهترین و پرطرفدارترین دوره های مسترکلاس پرداخته است. کاربران محترم ایرانی می توانند با مراجعه به وبسایت آموزشی خبره شو در کنار دیگر دوره های آموزشی با کیفیت به جستجوی کلاس مورد نظر خود پرداخته و با هزینه ای به مراتب مقرون به صرفه تر بدون نیاز به داشتن اشتراک سالانه تک دوره خود را تهیه کنند.

از دیگر مزایای خرید دوره های مسترکلاس از وبسایت خبره شو می توان به زیرنویس فارسی روان، دقیق و تخصصی برای تمام دوره های موجود در سایت اشاره کرد که می تواند در سهولت یادگیری علاقه مندان بسیار موثر باشد.